Historia szkoły w skrócie

20140818_122356

Akademia Językowa to firma szkoleniowa, której oferta skierowana jest do instytucji, firm i osób prywatnych.

Swą działalność rozpoczęła w lutym 1997r., otwierając jeden z pierwszych w Polsce licencjonowanych ośrodków nauki języków obcych pod nazwą Centrum Nauki SITA w Pile. 1 września 1998r. otwarto następne Centrum Nauki SITA w Gdyni, a w styczniu 2000r. kolejne w Gdańsku.

Od stycznia 2000r. szkoła jako pierwsza w Trójmieście rozpoczęła nauczanie języka angielskiego Metodą Callana.

Od 2005r. – uzyskujemy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w WUP w Gdańsku.

W 2007r. – jako jedyni na Pomorzu otrzymaliśmy licencję na nauczanie języka angielskiego metodą Avalon – unowocześniona metoda Callan’a

Od 2008r.- wprowadziliśmy NOWOŚĆ – Direct Method for English, dzięki której nasi kursanci mogą poznawać język angielski szybciej i sprawniej niż przy użyciu innych metod nauczania. Analogiczne metody stosujemy przy nauce języka niemieckiego (Rapid Deutsch) i hiszpańskiego (Español Directo), rosyjskiego oraz francuskiego

W 2009r.- uzyskaliśmy certyfikat Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego MARLINS